Najciekawsze miejsca do odwiedzenia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych

Jeden z najpiękniejszych regionów Niemiec to Baden-Württemberg. Ten kraj związkowy, znajdujący się w południowo - zachodniej części Niemiec, ze stolicą w Stuttgart, kryje w sobie wiele bardzo ciekawych miejsc do zwiedzania. Jedną z nich, z całą pewnością, jest Europa-Park w Rust. Jest to największy niemiecki park rozrywki. Usytuowanie blisko granicy z Francją oraz Szwajcarią, sprawia, że można tu usłyszeć mnóstwo języków. Jest stąd blisko i do Baden Baden jak i nad Jezioro Bodeńskie. Równie blisko jest do Bazylei w Szwajcarii, która również jest wielokulturowa.

 

           Park odwiedza rocznie około pięć i pół miliona gości i w związku z tym należy do najpopularniejszych w Niemczech. Otwarto go w 1975 roku , ale już  w 1978 roku blisko milion ludzi odwiedziło to miejsce. Każdy dorosły, jak i każde dziecko odnajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Można przebierać w 18tu  strefach tematycznych, które nawiązują do krajów w Europie.

          Ceny wstępu nie należą do najniższych. O ile dzieci do czwartego roku życia wchodzą bezpłatnie, to w wieku od 4 do 11 roku życia trzeba zapłacić 44,50 euro. Dorośli wejdą płacąc 52,00 euro. Park usytowany jest na 95 hektarach. Wśród osiemnastu krain tematycznych znajdziemy między innymi Niemcy, Anglie, Francje, Grecje, Holandie, Włochy, Austrie, Portugalie, Rosje, Szwajcarie, Region Skandynawii, Zaczarowany Las, Hiszpanie, Irlandie, Baśniowy Las Braci Grimm i Islandie.

          Nie wystarczy dnia aby przejechać się wszystkimi trzynastoma rollercoasterami. Znajdziecie tutaj aż sześć hoteli, a także kempingi. Można spotkać, szczególnie tutaj, auta zarejstrowane z całej Europy. Jest wiele restaruacji cafe barów. Moją uwagę przykuł hotel w kształcie rzymskiego koloseum nazwany - Colosseo. Najnowszy hotel - Krønasår - The Museum-Hotel, oferuje pokoje do złudzenia przypominające bogate muzeum-bibliotekę.

          Moim zdaniem jest to jedno z ciekawszych miejsc, parków rozrywki do odwiedzenia. Postawiłbym go na równi z Legoland Deutschland w Günzburg, Bawaria (niem. Bayern), ale to już temat na kolejny taki artykuł.